YASKAWA SGMGV-13A3E6C
Category: Motors-AC Servo
Product Images
| Description | SGMGV-13A3E6C is a Motors-AC Servo produced by Yaskawa | |
| Servomotor Type | SGMGV Sigma V High-torque type | |
| Rated Output | 1.3kW | |
| Power Supply Voltage | 200VAC | |
| Serial Encoder | 20-bit Absolute | |
| Design Revision Order | E | |
| Shaft End | Straight with key and tap | |
| Options | With 24VDC holding brake | |